Ruch slow life narodził się z ludzkiej tęsknoty za życiem prostym, spokojnym, smakowanym wszystkimi zmysłami. Życiem w którym jest czas na rzeczy najważniejsze dla nas. Czasy w jakich przyszło nam żyć wymuszają coraz większy pośpiech. Nastawione są na szybkość często kosztem jakości. Zwłaszcza kosztem jakości naszego życia. Pędząc bez zastanowienia od zadania do zadania, nawet nie zauważamy kiedy mijają kolejne lata, odchodzą ludzie dla nas ważni, dorastają dzieci, mija młodość i zdrowie. Tęsknimy za „dawnymi czasami” kiedy życie było prostsze, świat mniej skomplikowany, a ludzie uśmiechali się do siebie. Marzymy czasem aby odpocząć w tym biegu, mieć czas dla siebie. Żeby wreszcie ktoś o nas zadbał. Idea tego niesformalizowanego ruchu zawiera się właściwie w zdaniu: żyj pełnią życia, smakuj go powoli i rozkoszuj się każdą chwilą.

Ideałem ruchu slow life jest zrównoważone życie, w który jest miejsce zarówno na pracę jak i wypoczynek, czas dla siebie i dla bliskich. Luksus powolnego smakowania życia w całym jego bogactwie. Już nie musisz być super-kobietą, perfekcyjną do bólu i zmęczenia. Możesz być po prostu kobietą i cieszyć się czasem przeznaczonym tylko dla siebie bez poczucia winy i bez pośpiechu.

Kto o ciebie zadba jeśli na to nie pozwolisz?
Czemu sama tego nie zrobisz?
Znajdź czas dla siebie – może to będzie wieczór z dobrą książką, może wyjście z kochaną osobą do restauracji na wykwintną kolację, a może odnalezienie dawno zapomnianego hobby?

Może też zadbasz o własne zdrowie i pozwolisz sobie na masaż, który pomoże ci się zrelaksować i zadbać o swoje ciało. Wyobraź to sobie: przyjazne otoczenie, ciepłe światło świec, cicha łagodna muzyka, zapach olejku i delikatny masaż relaksacyjny. Dotyk dłoni życzliwej ci osoby. Rozpuszczają się nagromadzone stresy, rozluźniają spięte mięśnie, czas zwalnia. Jesteś najważniejsza. Ta chwila jest dla ciebie.

A może po cichu marzysz, żeby twoje ciało znowu było jędrne i gładkie jak kiedyś. Żebyś znów czuła się młodo i pięknie. Może masaż antycellulitowy jest tym właśnie luksusem na który możesz i powinnaś sobie pozwolić. Bo właściwie dlaczego nie? Piękne, zdrowe, zadbane ciało – czyż to nie brzmi cudownie? To nie musi być tylko marzeniem. Możesz przecież a nawet powinnaś zrobić coś dla siebie. Uwierz, że świat się nie zawali jeśli pozwolisz sobie na chwile tylko dla siebie.

Masz przecież wybór, więc czemu z niego nie skorzystać. I tyle decyzji do podjęcia:
Masaż kosmetyczny czy masaż leczniczy, a może jednak masaż klasyczny lub też znakomity masaż bańką chińską?
Który obszar ciała prosi o twoją troskliwą uwagę: spięte ramiona, przeciążony kręgosłup, czy może dokucza ci napięciowy ból głowy?

Jaki olejek jest najlepszy dla ciebiearganowy, migdałowy, kokosowy, czy może masło shea?

Co wybrałabyś w marzeniach? Czego potrzebujesz, czego pragniesz? A właściwie czemu tego nie zrobisz? Masz tylko jedno ciało na całe (oby jak najdłuższe) życie. Innego nie dostaniesz. Zadbaj o nie póki możesz. Zrób to dla siebie. To jest ten właśnie luksus na który zasługujesz i na który cię stać. I nie mów, że to nie dla ciebie, bo dzieci, mąż, rodzina, praca… Twoje zdrowie jest równie ważne jak zdrowie najbliższych. Ty dla nich zrobiłabyś wiele. Uwierz, że oni dla ciebie też. Tylko im na to pozwól. Ale przede wszystkim pozwól sobie sama.

Podaruj sobie relaks.

Podaruj sobie masaż.

Masaż stóp

Podziel się