Odchudzanie ultradźwiękami

Lipoliza to bezbolesny, nieinwazyjny zabieg modelowania sylwetki przy pomocy kawitacji ultradźwiękowej. Bez użycia skalpela i ryzyka powikłań. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które mimo diety i regularnych ćwiczeń nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała – zwykle na brzuchu, pośladkach, biodrach, boczkach, udach i ramionach.

Wskazany dla osób z lekką nadwagą lub pań po ciąży, które są już jakiś czas po porodzie i nie zdołały zrzucić nadmiaru tłuszczu. Pozwala na wyszczuplanie obszarów opornych na dietę i ćwiczenia, a także poprawić proporcje ciała i uzyskać bardziej harmonijną sylwetkę.

Kawitacja działa najlepiej na “miękki” tłuszczyk, więc jeśli ktoś ma twardy brzuch, ze zbitą tkanką tłuszczową, to efekt będzie mniejszy. Dlatego też jest bardziej odpowiedni dla kobiet, niż dla mężczyzn, ze względu na różnice w budowie ciała.

Odchudzanie ultradźwiękami

Kawitacja ultradźwiękowa

Zabieg lipolizy polega na rozbijaniu komórek falą ultradźwiękową, wywołującą zjawisko kawitacji. Kawitacja ultradźwiękowa niszczy błony komórek tłuszczowych – następuje ich rozerwanie wskutek zmian ciśnienia. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie transportowane przez układ limfatyczny do wątroby, gdzie są metabolizowane, po czym wydalane z organizmu.

Kawitacja zachodzi w środowisku płynnym (a takim, przynajmniej częściowo, jest tkanka tłuszczowa) – nie jest możliwa na sucho, więc tam, gdzie nie ma tłuszczu efektu nie będzie. Ta metoda ma efektywne oddziaływanie na tkankę tłuszczową położoną na głębokości do ok. 1,5 cm pod skórą. Zabieg wykonuje się zatem na obszarach, gdzie jej grubość ma przynajmniej 2 cm.

Bezpieczeństwo

Zabiegi kawitacji przeprowadza się za pomocą głowicy emitującej niezogniskowane ultradźwięki. Mają one najwyższą energię przy powierzchni skóry i wytracają ją podczas przechodzenia w głąb organizmu. Lipoliza nie narusza otaczających narządów, naczyń krwionośnych i nerwów. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu nie ma ryzyka uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Terapii nie wykonuje się w okolicach głowy i szyi, w okolicach endoprotez czy implantów i spirali domacicznych, ponieważ istnieje ryzyko ich przemieszczenia czy uszkodzenia.

Przed zdecydowaniem się na skorzystanie z zabiegów wskazane jest sprawdzić listę przeciwwskazań.

Przebieg zabiegu

Każdorazowo przed zabiegiem należy dodatkowo nawodnić organizm, przyjmując przez poprzedzającą dobę 2 litry niegazowanej wody.

W czasie zabiegu prowadzi się dużą głowicę emitującą ultradźwięki w miejsca nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Używa się przy tym żelu przenoszącego fale ultradźwiękowe, takiego samego, jak do badania USG.

Odchudzanie ultradźwiękami jest komfortowe i bezbolesne, pacjent odczuwa jedynie przyjemne ciepło. Słychać tez w uszach specyficzny dźwięk, do którego można się jednak szybko przyzwyczaić. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do swojej normalnej aktywności.

Zabiegi trwają od 20 do 40 minut i powtarza się je 5-10 razy co 5-7 dni.

Uwolnione trójglicerydy, przez układ limfatyczny i krwionośny transportowane są do wątroby. W wątrobie kwasy tłuszczowe pochodzące z zabiegu są poddane takim samym procesom metabolicznym, jak te dostarczone z pożywieniem. Aby więc uwolnione tłuszcze częściowo nie wracały na niepożądane miejsca powinno się w okresie brania serii zabiegów utrzymywać ujemny bilans energetyczny.

Zalecenia okołozabiegowe

Aby organizm sprawnie radził sobie z metabolizowaniem usuniętej tkanki tłuszczowej, należy:

  • Stosować dietę lekkostrawną by odciążyć wątrobę – ograniczyć ilość tłuszczu w diecie oraz wyeliminować cukry i alkohol. To ograniczenie wprowadzamy na dobę przed pierwszym zabiegiem i utrzymujemy przez 5 dni po zabiegu. W praktyce, ponieważ do uzyskania zadowalających efektów potrzebna jest seria zabiegów, powtarzanych do 5-7 dni, ograniczenie to powinno obowiązywać przez cały okres terapii.
  • Pić więcej wody, minimum 1,5 do nawet 3 litrów dziennie, aby “nawodnić” usuwany tłuszcz oraz wspomóc organizm w usuwaniu toksyn. Podobnie jak z dietą, zaczynamy dodatkowo pić na dobę przed zabiegiem i utrzymujemy to także kilka dni po zabiegu.
  • Ćwiczyć między zabiegami – każdy wysiłek zmniejszający bilans energetyczny będzie dobry.

Efekty

Rezultaty serii zabiegów będą różne u każdego pacjenta. Zwykle jest to widoczny ubytek kilku, nawet do 10 centymetrów w obwodach bioder, ud i brzucha.

Skuteczność terapii jest uzależniona od indywidualnej budowy, przemiany materii, sposobu odżywiania, stosowania się do zaleceń okołozabiegowych. Zmiany pojawiają się stopniowo, w ciągu kilku tygodni trwania serii zabiegów.

Należy pamiętać, że odchudzanie ultradźwiękami nie zastąpi ruchu, wysiłku fizycznego i rozsądnego odżywiania. Jest to terapia wspomagająca tam, gdzie stosowane ćwiczenia i dieta nie dają wystarczających rezultatów.

Zabieg ten doskonale nadaje się również do redukcji cellulitu, zwłaszcza w połączeniu z masażami bańką chińską.

Lipoliza

Podziel się