Masaż prenatalny

W ciąży masaż jest dobry niemal na wszystko.

Masaż prenatalny przynosi ulgę w bólach kręgosłupa, które pojawiają się już na początku drugiego trymestru, wskutek działania hormonów, rozluźniających układ więzadłowy. Zmniejsza napięcie mięśniowe, pobudza mikrokrążenie i pracę układu limfatycznego, co w ciąży pomaga zapobiec obrzękom i zmniejszyć albo zlikwidować opuchliznę nóg.

Masaż prenatalny NIE jest masażem nienarodzonego dziecka w brzuchu mamy. Jest to po prostu odpowiednio wykonywany masaż kobiety ciężarnej. Obejmuje najczęściej całe plecy, nogi, szczególnie łydki i okolice kostek. Może, lecz nie musi obejmować zakresem okolice brzucha.

Masaż uelastycznia mięśnie kobiety, dzięki czemu przyszła mama pozostaje w dobrej kondycji, nawet jeśli w ciąży nie uprawia żadnych sportów, a także przyspiesza powrót do sprawności fizycznej, jaką się miało przed urodzeniem dziecka.

Przy zastosowaniu odpowiednich olejków pielęgnuje skórę i może pomóc zapobiec rozstępom lub przynajmniej je zmniejszyć.

Masaż prenatalny wykonywany w wygodnej dla ciężarnej pozycji na boku.

Masaż prenatalny jest nieco delikatniejszy niż zwyczajny masaż klasyczny, ale na pewno nie można go określić „głaskaniem”.

Profesjonalnie przeprowadzony masaż nie może zaszkodzić przy prawidłowym przebiegu ciąży. Jak każda odpowiednio dobrana aktywność fizyczna, przynosi wiele korzyści zdrowotnych, poprawia samopoczucie, a także urodę przyszłej mamy.

Specjaliści radzą, że kobiety, które przed zajściem w ciążę nie korzystały z masaży, powinny poczekać z tym zabiegiem do 12 tygodnia ciąży. Nie należy również korzystać z masaży w ostatnim miesiącu ciąży.

Zabiegi są przeprowadzane w wygodnej pozycji leżącej na boku, z użyciem wyłącznie naturalnych olejków.

Teraz Ty jesteś najważniejsza! Zadbaj o siebie.

Cena masażu prenatalnego: 40 minut – 90 zł, 60 minut – 130 zł, 90 minut – 180 zł.

Masaż prenatalny pleców

Masaż prenatalny


Podziel się