Masaż leczniczy Łódź

Masaż leczniczy skutecznie wspomaga kurację zespołów bólowych pleców, nóg oraz wielu schorzeń, których podłożem są nieprawidłowości występujące w okolicach kręgosłupa lub nadmierne napięcie mięśniowe.

Jeśli mięśnie otaczające kręgosłup są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte i nie pracują jednakowo, kręgosłup traci swoją stabilność, pogarsza się postawa ciała, a kręgi i dyski szybciej się zużywają. Wtedy organizm wysyła sygnał alarmowy w postaci bólu pleców lub innych części ciała. Zakłócenia prawidłowej pracy kręgosłupa i jego okolic mogą bowiem objawiać się w całym ciele – są to często bóle głowy, bóle, rwania i osłabienia rąk i nóg.

 Zadaniem masażu jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia i wzmocnienie osłabionej tkanki mięśniowej.

Masaż leczniczy Łódź

Masaż leczniczy jest zabiegiem o dużej intensywności. Masażysta w szczególności skupia się na mięśniach i okolicach objętych bólem, stosując głównie techniki masażu klasycznego. Używa się również elementów terapii punktów spustowych oraz czasami, przy wyjątkowo silnie spiętych mięśniach elektroterapię mikroprądami.

Po pierwszym masażu można przez kilka godzin poczuć się gorzej. Jest to normalna reakcja organizmu na podrażnienie chorych miejsc i pobudzenie ich do rozpoczęcia procesów regeneracji. Zalecane jest stosowanie serii masaży w połączeniu z rehabilitacją, aby osiągnąć trwałą poprawę samopoczucia. Już po kilku masażach leczniczych na pewno odczujesz znaczną ulgę, zwiększenie ruchowości i poprawę komfortu codziennego funkcjonowania. Oczywiście nie ma gwarancji, że bóle nie powrócą, dlatego spytaj masażystę o zestaw odpowiednich dla Ciebie ćwiczeń, które będą zapobiegać w przyszłości nawrotom dolegliwości.

Cena zabiegu masażu leczniczego: 40 minut – 80 zł, 60 minut – 120 zł.

Masaż leczniczy Łódź - masaż kręgosłupa

Podziel się